سه شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۳

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی گیلان:

سند تحول در راستای مطالبات رهبری در حفظ کیان دانشگاه ، گسترش فضای انقلابی و ارتقای علمی است

به گزارش روخان، کارگاه توانمند سازی با عنوان ” سند تحول و تعالی دانشگاه آزاد اسلامی ” با حضور سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان، معاون اداره کل بازرسی سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی و جمعی از روسا و معاونین واحد ها و مراکز آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان ، در سالن سردار سلیمانی واحد رشت برگزار شد.

در این مراسم، دکتر مجتبی ملکی چوبری سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی گیلان ضمن خیر مقدم به حاضرین و تبریک عید سعید قربان و آغاز دهه امامت و ولایت، گفت: عید قربان از بزرگ ترین اعیاد مسلمانان و یادآور فداکاری و ایثار ابراهیم در راه رضای معبود و تسلیم و ایمان اسماعیل در قربانگاه عشق است و این عید باعث بازگشت انسان به مقام تقرب الهی شده که این مقام در سایه مبارزه با هواهای نفسانی و در پرتو تهذیب، خودسازی و بهره گیری از فرصت های ناب، به دست خواهد آمد.

وی با اشاره به مشارکت همگانی در انتخابات ۸ تیر ، ادامه داد: مشارکت حداکثری مردم در انتخابات ریاست جمهوری، نمایشی از اقتدار نظام جمهوری اسلامی است چرا که اعتقاد به ولایت فقیه و مبانی نظام مقدس جمهوری اسلامی از خطوط قرمز ماست وهمه ما مکلف هستیم تا ضمن تشویق و روشنگری در دانشگاه ، تمهیدات لازم را برای حضور همگانی فراهم نمائیم زیرا مردم آگاه و با بصیرت ایران اسلامی شرایط را کاملا درک می‌کنند و همه باید بیاییم و در انتخابات شرکت کنیم.

ملکی چوبری ، اجرای سند تحول و تعالی دانشگاه آزاد اسلامی را مهم دانست و اضافه کرد: این سند، یک سند بسیار ارزشمندی است و ریاست عالی دانشگاه آزاد اسلامی تاکید بر اجرای درست و دقیق این سند دارد بنابراین لازم است تا آن را زمانی درست اجرا کنیم که به خوبی تبیین شود و ما بر اساس تبیین درستی که صورت میگیرد، بتوانیم به نحو احسن این سند را اجرایی کنیم.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی گیلان ، هدفمند بودن در فعالیت ها را خواستار شد و بیان داشت: امروزه سازمان‌هایی در عرصه رقابت، مهارت ، کارآفرینی ، فناوری و نوآوری موفق هستند که یک نگاه راهبردی و تحولی نسبت به مسائل و با هدف مشخص داشته باشند . باید یک برنامه‌ استراتژیک و راهبردی تعریف کرد که این برنامه ها، مبتنی بر رویکرد آینده نگرانه بوده و آینده سازمان بر اساس آن تعریف شود.

وی با اشاره به تدوین سند تحول در دانشگاه تاکید کرد: سند تحول و تعالی دانشگاه آزاد اسلامی یک برنامه استراتژیک و برنامه تحولی با رویکردی نوآورانه و راهبردی تدوین شده که در آن علاوه بر توجه به اسناد بالادستی ، توجه ویژه به دغدغه های خود مقام معظم رهبری در دانشگاه و حفظ کیان دانشگاه در گسترش فضای انقلابی و ارتقای علمی‌ست ، از ویژگی‌های این سند است و از آنجائیکه که این سند توسط نخبگان و خبرگان دانشگاه آزاد اسلامی و خبرگان کشور تهیه و تدوین شده برای رسیدن به فرآیند توسعه دانشگاه، بسیار مناسب و کاربردی است.

ملکی چوبری، با تشریح سند تحول و تعالی دانشگاه تصریح کرد : ما باید بتوانیم از دانش خود خلق ثروت کنیم و انشالله در تبیین این سند تحول، گام‌های بعدی را در راستای تبیین سند تحول در استان گیلان خواهیم برداشت و این نگاه راهبردی و نگاه تحولی بایستی در رؤسای واحدهای دانشگاهی استان گیلان ایجاد گردد تا شاهد تحولی بزرگ و همه جانبه در دانشگاه آزاد اسلامی گیلان باشیم.

انتهای پیام/

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://news.souma.ir/?p=78589

اخبار مرتبط:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *