سه شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۳

جزئیات حادثه بیمارستان قائم رشت

آتش سوزی در بیمارستان قائم در ساعت ۱:۱۳ سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۳ به مرکز فرماندهی آتش نشانی رشت خبر داده شد و سریعا تیم‌های عملیاتی از تمامی ۱۵ ایستگاه آتش نشانی رشت به همراه تمام مدیران و افسران ارشد این سازمان به محل حادثه اعزام شدند.

به گزارش روخان، نیروهای هلال‌احمر گیلان به منظور انتقال سریع بیماران بیمارستان سانحه دیده قائم (عج) رشت وارد عمل شدند.بیماران با همراهی اورژانس استان و هلال‌احمر به دیگر بیمارستان‌های شهر رشت منتقل می‌شوند.

کمیل پرناک معاون امداد و نجات هلال احمر گیلان به خبرنگار فارس گفته است: «به محض اطلاع از وقوع آتش سوزی در بیمارستان قائم رشت، ۷ تیم عملیاتی متشکل از ۶ دستگاه آمبولانس به ترتیب ۲ تیم از واکنش سریع استان، پایگاه‌های امداد و نجات شهرستان های آستانه اشرفیه، رشت، صومعه‌سرا، فومن و شفت و یک دستگاه خودروی پشتیبان و با توان ۳۵ نفر به فرماندهی معاونت امداد و نجات جمعیت گیلان به منطقه اعزام شدند.»

شهرام مومنی رئیس سازمان آتش نشانی رشت دقایقی پیش در محل حادثه با اشاره به جزئیات آتش‌سوزی بیمارستان قائم اظهار کرد: آتش سوزی در بیمارستان قائم در ساعت ۱:۱۳ سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۳ به مرکز فرماندهی آتش نشانی رشت خبر داد.

وی با اشاره به حساس و ویژه بودن عملیات مهار این حریق با توجه به حضور بیماران گفت: سریعا تیم‌های عملیاتی از تمامی ۱۵ ایستگاه آتش نشانی رشت به همراه تمام مدیران و افسران ارشد این سازمان به محل حادثه اعزام شدند.

گفتنی است تیم‌های عملیات در حال لکه‌گیری و تخلیه دود و تخلیه فوری بیماران هستند.علت آتش سوزی هنوز در دست بررسی است و هنوز هیچ اظهارنظر رسمی از سوی مسؤولان در این باره صورت نگرفته است.

محمد تقی آشوبی رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در محل حریق بیمارستان با بیان اینکه این بیمارستان ۲۵۰ تخت فعال داشته، اظهار کرد: در زمان وقوع آتش‌سوزی ۱۴۲ بیمار در بیمارستان بستری بودند که ۱۰۹ بیمار در بخش‌ عادی و ۳۳ بیمار در بخش‌های ویژه بستری بودند.

وی از تخلیه کامل بیمارستان از بیمار خبر داد و افزود: تمامی بیماران از محل بیمارستان حریق نجات یافته و یا به صورت سرپایی ترخیص و در صورت نیاز به ادامه درمان به بیمارستانهای سطح رشت منتقل شده‌اند.رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه بیمارستان‌های رشت میزبان بیماران اعزامی هستند، گفت: تا ساعت ۴ بامداد ۸۴ بیمار به بیمارستان های رشت منتقل شده‌اند.

محمدتقی آشوبی رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در رشت با اشاره به جزئیات بیشتری از حریق مهیب بیمارستان خصوصی ۲۵۰ تختخوابی قائم(عج) رشت، اظهار کرد: از همان دقایق نخست وقوع حریق در بیمارستان، قرارگاه عملیاتی به منظور انتقال، بستری و ادامه درمان بیماران در دستور کار قرار گرفت.وی با بیان اینکه از زمان اطلاع به اورژانس تا صبح امروز همزمان با عملیات اطفاء، عملیات انتقال بیماران آغاز شد، افزود: در زمان وقوع آتش‌سوزی ۱۴۲ بیمار در بیمارستان بستری بودند که ۱۰۹ بیمار در بخش‌ عادی و ۳۳ بیمار در بخش‌های ویژه بستری بودند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه تمامی بیماران از محل بیمارستان منتقل شده‌اند، گفت: متاسفانه ۸ تن از بیماران جان خود را از دست دادند که علت فوت توسط پزشکی قانونی در دست بررسی است.

به گفته آشوبی، ۲۸ نفر به پورسینا ۴۴ نفر به رازی هفت نفر به ولایت، ۱۸ نفر به حشمت، دو نفر به الزهرا، یک نفر به پیروز لاهیجان، ۱۰ نفر به بیمارستان پارس، یک نفر به آریا و سه نفر به صومعه سرا منتقل شدند.

انتهای پیام/
Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://news.souma.ir/?p=78584

اخبار مرتبط:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *