سه شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۳

رئیس سازمان بسیج جامعه زنان سپاه قدس گیلان مطرح کرد:

ضرورت فرهنگ‌سازی ازدواج آسان و ساده برای نسل جوان

مسئول سازمان بسیج جامعه زنان سپاه قدس گیلان با اشاره به اهمیت فرهنگ سازی ازدواج آسان و ساده برای نسل جوان گفت: اساس ازدواج در اسلام بر سادگی است به این معنی که هدف اصلی از ازدواج رسیدن به آرامش روان و آسایش خاطر، پیمودن طریق رشد، دستیابی به کمال انسانی و وصال الهی است.

به گزارش روخان، طاهره عاشوریان امروز در گفتگو با خبرنگاران ضمن گرامیداشت سالروز فرخنده مقدس‌ترین ازدواج آسمانی یعنی پیوند حضرت امام علی علیه السلام و حضرت زهرا سلام الله علیها، اظهار کرد: یکی از مهم‌ترین و مقدس ترین وقایع تاریخ شیعیان ازدواج بانوی دو عالم حضرت فاطمه (س) و امیرمؤمنان حضرت علی (ع) است که ثمره این پیوند مبارک و آسمانی برای بشریت مملو از خیر و برکت بوده است.

وی با اشاره به اهمیت فرهنگ سازی ازدواج آسان و ساده برای نسل جوان افزود: اساس ازدواج در اسلام بر سادگی است به این معنی که هدف اصلی از ازدواج رسیدن به آرامش روان و آسایش خاطر، پیمودن طریق رشد، دستیابی به کمال انسانی و وصال الهی است.

مسئول سازمان بسیج جامعه زنان سپاه قدس گیلان اخلاق، ایمان، ساده زیستی و توجه به سبک زندگی اسلامی ایرانی را از مولفه های مهم ازدواج آگاهانه دانست و افزود: یکی دیگر از ملاک های بسیار مهم و ضروری در انتخاب همسر، عفت و پاکدامنی است به گونه ای که در آیات و روایات به عفت و پاکدامنی تأکید فراوان شده است.

عاشوریان با تاکید بر اینکه اسلام توجه وارزش بسیاری برای جایگاه زن و خانواده قائل شده است، بیان کرد:در نظام ارزشی اسلام، خانواده از منزلت و قداست خاصی برخوردار است و در کانون خانواده، زنان و مادران، مدیران و ستون محکم کانون گرم خانواده هستند.

وی با اشاره به اینکه همسرداری، تربیت‌ صحیح فرزندان و ایجاد آرامش، محبت و گرمی کانون خانواده از مولفه های مهمی است که زن مسلمان بر اساس هویت دینی و ملی به آن توجه ویژه دارد، افزود: در نظام ارزشی اسلام، زنان و مادران رکن اساسی خانواده به عنوان نهاد مهم اجتماعی هستند.

مسئول سازمان بسیج جامعه زنان سپاه قدس گیلان با بیان اینکه قرآن کریم به ازدواج، تشکیل خانواده و ترغیب به ازدواج جوانان تاکیدات فراوانی دارد، گفت: قرآن کریم به تمام مؤمنینی که توانایی دارند تاکید داشته که زمینه ازدواج را برای جوانان فراهم کنند.

عاشوریان با اشاره به وعده قرآن کریم مبنی بر اینکه اگر کسانی که فقیر هستند ازدواج نمایند، خداوند از فضل و رحمت خود به آنها عطا می‌کند، بیان کرد: خداوند متعال در آیه ۳۲ سوره نور جوانان را به سوی این امر مقدس ترغیب کرده و امید را در دل کسانی که از روی فقر به سمت ازدواج نمی‌روند زنده کرده است.

انتهای پیام/

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://news.souma.ir/?p=78559

اخبار مرتبط:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *