سه شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۳

گیلان میزبان سومین جشنواره رسانه‌ای حریم رسالت + تصاویر

مراسم رونمایی استانی پوستر سومین جشنواره رسانه‌ای بانوان حریم رسالت با حضور فرمانده سپاه قدس گیلان، معاون امنیتی و سیاسی استانداری گیلان و مدیران ادارات کل استان گیلان در رشت برگزار شد.

به گزارش روخان از رشت، مراسم رونمایی استانی پوستر سومین جشنواره رسانه‌ای بانوان حریم رسالت با حضور فرمانده سپاه قدس گیلان، معاون امنیتی و سیاسی استانداری گیلان، مدیرکل صمت گیلان، مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان گیلان، رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان، مدیرکل امور بانوان و استانداری گیلان، رئیس سازمان بسیج جامعه زنان سپاه قدس گیلان، نماینده سازمان تبلیغات و معاون فرهنگی اداره کل ارشاد استان گیلان در نشست فصلی مدیران کانون‌ها و اعضای شورای بسیج رسانه گیلان در رشت برگزار شد.


جشنواره بستری برای جبهه سازی در عرصه منطقه‌ای و بین المللی باشد

فرمانده سپاه قدس گیلان در این مراسم با اشاره به اهمیت نقش رسانه در تحولات دنیای کنونی و فعالیت اصحاب رسانه در خط مقدم جبهه نرم اظهار کرد: رسانه‌ها به عنوان ابرازی قدرتمند در فضای واقعی و مجازی نقش آفرینی می‌کنند.

سردار سرتیپ دوم پاسدار دامغانی با بیان اینکه دشمن امروز در عرصه جنگ ترکیبی و شناختی از ابراز رسانه حداکثر استفاده را کرده و زنان را هدف قرار داده است گفت: دو مولفه «زن» و «رسانه» مورد هدف دشمن بوده و جشنواره حریم رسالت بستری برای معرفی جایگاه حقیقی بانوان در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران می باشد.

وی برگزاری جشنواره‌هایی چون جشنواره حریم رسالت را گامی موثردر برابر شبهه افکنی‌های دشمنان دانست و افزود: باید از فرصت جشنواره برای جبهه سازی در عرصه منطقه‌ای و بین المللی استفاده کرده و جایگاه زن مسلمان را ارتقا داد.

فرمانده سپاه قدس گیلان افزود: فعالان رسانه و مدیران کانون های بسیج رسانه در شهرستان ها محور جبهه سازی و جریان ساز گفتمان انقلاب اسلامی باشند.


گیلان میزبان سومین جشنواره رسانه‌ای حریم رسالت

سرهنگ مهدی پارسا، رئیس سازمان بسیج رسانه گیلان در این برنامه به اشاره به برگزاری سومین جشنواره رسانه‌ای بانوان حریم رسالت به میزبانی گیلان اظهار کرد: بانوان فعال از سراسر کشور می‌توانند آثار خود را در قالب های کلیپ و گزارش ویدئویی، موشن گرافی، اینفوگرافی، پادکست، مستند، عکس، گزارش تحلیلی و تحقیقی، یادداشت و سرمقاله، گزارش خبری، مصاحبه و تیتر به دبیرخانه این جشنواره ارسال کنند.

وی با بیان اینکه گیلان به عنوان قطب بانوان رسانه کشور معرفی و دبیرخانه دائمی این جشنواره به استان گیلان اعطا شده است، افزود: این جشنواره رسانه ای با محورهای زن ،روحیه خودباوری،جهش تولید، مردمی سازی، ایران قوی_ زنِ عفیف، نجیب ومتدین ایرانی و هویت زن مسلمان و روایت زنان موفق والگوی سوم زن مسلمان کار خود را آغاز کرده است.

رئیس سازمان بسیج رسانه استان گیلان در ادامه افزود: زن در حقوق بشر غربی و واقعیت نقش رسانه ها دردفاع از حقوق زنان_زنِ جامعه ساز، نقش آفرینی درتمدن نوین اسلامی و زمینه سازظهور_ زن محورخانواده، فرزندآوری وسبک زندگی اسلامی ایرانی و نقش زن در ترویج فرهنگ ایثار، شهادت ومقاومت از دیگر محورهای مشخص شده در این جشنواره ملی و بین المللی ویژه بانوان است.

پارسا با بیان اینکه جشنواره سوم حریم رسالت دارای یک محور ویژه مقاومت زنان فلسطین می باشد، افزود: مقاومت،شجاعت وایستادگی زنان جبهه مقاومت، محور ویژه سومین جشنواره رسانه‌ای بانوان حریم رسالت در نظر گرفته شده است.

وی با اشاره به اینکه بانوان رسانه در قالبها و محورهای مشخص شده میتوانند آثار خود را که از بازه زمانی ٢٨ آبان ١۴٠٢ تولید و در یکی از رسانه های رسمی، بومی و مکتوب و مجازی منتشر کرده، به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند، افزود: مهلت ارسال آثار تا ۳۰ شهریور ١۴٠٣است که علاقمندان از می‌توانند آثار خود را به نشانی harimeresalat.com ارسال کنند.

محتوای مناسب وشناخت دقیق از شرایط مانع استحاله فرهنگی

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندارهم در این مراسم به گستردگی فعالیت‌ها در فضای مجازی در همه حوزه‌ها اشاره کرد و گفت: باید برای موفقیت در این عرصه علاوه بر تولید محتوای مناسب و درست و شناخت دقیق از شرایط برای تقویت جایگاه نظام اسلامی و جلوگیری از استحاله فرهنگی دشمنان که نسل جوان را هدف قرار دادند نهایت استفاده را کنیم.

وی رسانه‌ها را سربازان خط مقدم اگاهی بخشی به مردم به ویژه در انتخابات پیش رو دانست و گفت: فعالان رسانه‌ای باید با اشرافیت کامل نسبت به شرایط جامعه به دور از بی تقوایی تولید محتوای مناسب داشته باشند تا از این رویداد سیاسی مهم سربلند بیرون آییم.

رونمایی از پوستر حریم رسالت ٣ با حضور فرمانده کل سپاه

به گزارش روخان، رونمایی سومین جشنواره رسانه‌ای حریم رسالت با حضور سردار سلامی فرمانده کل سپاه و سردار سلیمانی رئیس سازمان بسیج مستضعفین در تهران با حضور اصحاب رسانه‌ و مدیران رسانه سراسر کشور رونمایی شد.انتهای پیام/

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://news.souma.ir/?p=78541

اخبار مرتبط:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *