سه شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۳

یادداشت | محدثه فردی؛

پاسخ قطعی اما استراتژیک ایران

پاسخ سخت اما استراتژیک جمهوری اسلامی در این حوادث «قطعی» است اما نه با حکمرانی دنیای مجازی بلکه در دنیای واقعی با تدبیر استراتژیک و با علمداری علی زمان چنان پوزه‌شان به خاک مالیده شود که درس عبرتی باشد برای تاریخ!

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت محدثه فردی در یادداشتی با محکومیت حمله رژیم منحوس صهیونیستی به خاک ایران در سوریه نوشت: ایران اسلامی در طول عمر با برکت خود بارها بارها مورد کینه و توطئه‌های مختلف بدخواهان نظام اسلامی ایران قرار گرفته و روزهای سخت و دردناکی را با توکل بر خدا و همدلی و اتحاد مردم بصیر ایران اسلامی پشت‌سر گذاشته است.

شهادت سرداران و رزمندگان اسلام به دست وقیح‌ترین انسان‌نماهایی که مستاصل از تقابل با مردان و زنانِ مقاومِ فلسطینی و نوارغزه بی‌توجه به قوانین بین‌الملل، به اقدامی «جنون‌آمیز» دست زدند دل هر آزاده‌ای را رنجور کرده است.

عجیب است که از قوانین بین‌الملل سخن گفتم! چرا که این رژیم منحوس، ذات و پیکره‌اش ضد قوانین بشری و حقوقی است چه برسد به اینکه انتظار رعایت قوانین بین‌الملل یعنی مصونیت مستشاران و دیپلمات‌ها را داشته باشیم.

بی‌گمان رژیم منحوس در این اقدام «دیوانه‌وار»، می‌داند که هرگونه اقدام ایران نابودی او را تسهیل می‌کند اما در برهه‌ای از تاریخ به این جنون دست زده که بعد از طوفان‌الاقصی نه دیگر آبروی امنیتی برایش باقی مانده نه قدرت ادعایی‌اش که پیش از این، یکسره گوش فلک را کر کرده بود و به قدرت نداشته‌اش در دنیای بین‌الملل مفتخر بود و حالا با اقدام قاطعانه جوانان فلسطینی هم هیمنه پوشالیِ امنیتی‌اش فرو ریخت، هم دیوار اطلاعاتی‌اش شکست خورده و دنیا را متوجه حقارت خود کرده است.

در یک کلام باید گفت که او در برهه‌ای از زمان دست به این اقدام «جنون‌آمیز» زد که دیگر چیزی برای از دست دادن نداشته است و اما ایران! غیرت و عزت مردم بصیر ایران اسلامی امروز به جوش آمده! قلم می‌کنند مردمان این دیار، دستانی را که به اهتزاز پرچم این مرز پر گوهر دست‌اندازی کند.

بنابراین گاهی هیجان و گاهی احساسات را توامان با منطق می‌کنیم و انتظار پاسخ شتاب‌زده از نیروهای قدرتمند ایران داریم. اما بدانیم هرچقدر هم غیر‌تمان برای این پرچم به جوش آمده باشد، بیشتر از غیرت بزرگ ساربان این کشتی پرافتخار که نیست، ما مطیع امر بزرگ مردی هستیم که تمام محاسبات دنیا با یک سخنرانی و تدبیر بی‌نظیرش برهم می‌خورد و نقشه‌های پرآوازه‌ قداره‌کشان عالم را برهم می‌زند.
بنابراین ما چشمانمان را به دستان مبارک و کلام مطهر نائب امام زمانمان می‌دوزیم و نه یک قدم عقب‌تر و نه یک قدم جلوتر از حضرت ایشان گام بر می‌داریم. گاهی در ابراز احساساتمان دچار شتاب می‌شویم و به صبر استراتژیک جمهوری اسلامی خرده میگیریم که آی! آقای جمهوری اسلامی! دیگر باید چه کار کنند که شما وارد جنگ شوید؟ به خاکمان حمله کردند، مقامات بلندپایه‌مان را به شهادت رساندند صبر بس نیست؟!
به جای خرده‌گرفتن‌ها و طعنه‌زدن‌ها سرتان را بالا بگیرید و بگویید فرق سران افتخار آمیز جمهوری اسلامی با دیگر کشورها در همین است، فرماندهان استقلال‌خواهِ ما خود در وسط میدان ایستاده‌اند و تا پای جان از آرمان‌ها و آب و خاک این مرز و بوم دفاع می‌کنند، فرماندهان عالی‌رتبه ما می‌گویند ما رفتیم شما هم بیایید، از اتاق کنفرانس و کاخ‌های از مابهتران برای سربازان تصمیم نمی‌گیرند و آخر نیز به شهادت می‌رسند.
خلاصه اینکه! پاسخ جمهوری اسلامی در این حوادث «قطعی» است اما نه با حکمرانی دنیای مجازی بلکه در دنیای واقعی با تدبیر استراتژیک و با علمداری علی زمان چنان پوز‌ شان به خاک مالیده شود که درس عبرتی باشد برای تاریخ! «اندکی صبر، ورق برمیگردد».
صبر استراتژیک نه به معنی افتادن در «تله تنش» است، نه به معنی «زمان خریدن» بلکه تنها به این معنی است که نه در زمان مشخص نه در مکان مقرر بلکه در زمان و مکانی که منحوس‌ها فکرش را هم نمی‌کنند به زمین گرم بخورند و با خاک یکسان شوند.
ما وارد جنگ با اسرائیل نمی‌شویم بلکه وارد جنگ با اسرائیل شده‌ایم اما به سبک و صبر خودمان و این سگ زرد را برای همیشه به زباله‌دان تاریخ می‌اندازیم.
انتهای پیام/
Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://news.souma.ir/?p=78450

اخبار مرتبط:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *