سه شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۳

فرصت ارسال آثار به دومین جشنواره ملی حریم رسالت مشخص شد

جانشین فرمانده سپاه قدس گیلان در امور بسیج اقشار با بیان اینکه خبر، گزارش، مصاحبه، تیتر، یادداشت، کلیپ، انیمیشن و موشن گرافی از قالب‌های خبری جشنواره ملی حریم رسالت هستند، گفت: اصحاب رسانه می‌توانند آثار خود را در این قالب‌ها تا ۲۵ مرداد به بسیج رسانه استان گیلان ارسال کنند.

به گزارش روخان، عباس حسینی پیش از ظهر امروز در سالن اجتماعات بسیج رسانه استان گیلان با تبریک دهه کرامت اظهار کرد: خبرنگاران و اصحاب رسانه افسران جنگ نرم بوده و نقش مهمی در ایجاد تمدن نوین اسلامی دارند.

وی با بیان بانوان اکثریت جمعیت رسانه‌ای کشور و استان را به خود اختصاص داده‌اند، افزود: این نشان از نقش مهم بانوان در شبهه‌زدایی و جهاد تبیین است.

جانشین فرمانده سپاه قدس گیلان در امور بسیج اقشار با بیان اینکه امیدواریم بتوانیم با حضور این بانوان دغدغه‌مند در حوزه جهاد تبیین خصوصا در بحث عفاف و حجاب قدم‌های مثبتی برداریم، گفت: باید با این اقدامات و قلم فرسایی خبرنگاران بر سطح آگاهی مردم افزوده شود.

حسینی با اشاره به پیش رو بودن انتخابات بیان کرد: انتقاد اصحاب رسانه باید منطقی و واقع بینانه باشد و مردم را برای انتخاب اصلح راهنمایی کنند.

وی با بیان اینکه متاسفانه برخی رسانه‌ها در سطح کشور و استان خلاف واقع صحبت می‌کنند، گفت: نباید اطلاعات نادرست به مردم داده و برای آگاهی بخشی مردم گام برداشت تا نقاط برجسته، دستاوردها و موفقیت‌ها برای مردم تبیین شود.

جانشین فرمانده سپاه قدس گیلان در امور بسیج اقشار با اشاره به دومین جشنواره ملی بانوان رسانه‌ای با عنوان حریم رسالت افزود: امسال این برنامه برای دومین بار به صورت ملی در گیلان برگزار می‌شود و سال گذشته این جشنواره خوش درخشید و نکات ثبتی داشت.

حسینی با بیان اینکه سال گذشته از استان‌های بسیاری آثار بانوان دریافت شد، افزود: انتظار داریم از طریق فضای مجازی و کمک اصحاب رسانه این جشنواره امسال بیش از سال گذشته دیده شود و نسبت به سال گذشته آثار ارسالی افزایش بیشتری داشته و از همه استان‌ها باشد.

وی با بیان اینکه هویت بخشی بانوان و ارتقای روحیه خودباوری از اهداف برگزاری این جشنواره رسانه‌ای است، گفت: جمعیت، سبک زندگی، هویت زن مسلمان، تحکیم بنیان خانواده، زن در ادبیات سیاسی جهان و غیره از ابزارهای برگزاری این جشنواره است.

جانشین فرمانده سپاه قدس گیلان در امور بسیج اقشار با اشاره به قالب‌های مورد قبول برای شرکت در جشنواره رسانه‌ای حریم رسالت تصریح کرد: خبر، گزارش، مصاحبه، تیتر، یادداشت، کلیپ، انیمیشن و موشن گرافی از قالب‌های خبری این جشنواره هستند که اصحاب رسانه می‌توانند آثار خود را در این قالب‌ها تا ۲۵ مرداد به بسیج رسانه استان گیلان ارسال کنند.

حسینی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر ابزارهای جنگ ترکیبی گفت: ایمان مردم، ارزش. های دینی و ملی و اعتقادات مردم نرم افزارهایی هستند نه با تقویت آنان می‌توان در این جنگ ترکیبی پیروز شد، که البته دشمن این‌ها را نشانه گرفته است، در جنگ ترکیبی دشمن از رسانه استفاده می‌کند ما نیز باید برای این جنگ از رسانه بهره بیشتری ببریم.

وی با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب درباره امیدآفرینی افزود: امیدآفرینی به معنی پوشاندن ضعف‌ها نیست، افق آینده باید به مردم نشان داده شود و نقاط قوت گفته شود و این اقدام وظیفه رسانه‌ها است، اگر در این حوزه خوب عمل می‌کردیم قطعا برخی مشکلات را نداشتیم.

اصحاب رسانه نباید اجازه تحریف واقعیت به دشمن بدهند

رئیس سازمان بسیج رسانه گیلان نیز در این جلسه با اشاره به اظرفیت و اهمیت بانوان در حوزه رسانه اظهار کرد: یکی از شگردهای دشمن به نوعی به کار بردن عنوان انقلاب زنان بود که با استفاده از اهرم رسانه یک هیجان کاذب را برای رویارویی در برابر نظام جمهوری اسلامی ایران به کار ببرد.

وی با اشاره به جنگ نابرابر در حوزه رسانه توسط دشمن گفت: اصحاب رسانه برای بیان واقعیت‌های نظام فرمان مقام معظم رهبری را لبیک گفته و عملکردهای مثبت را در حوزه‌های مختلف در رسانه‌ها کار جهادی کردند.

مهدی پارسا با بیان اینکه دشمن تمام تلاش خود را برای ضربه زدن به جمهوری اسلامی به کار برده، افزود: به فرموده رهبر انقلاب، اگر اصحاب رسانه در داخل ایران روایت درست نکنند فرصت روایت به دشمن داده می‌شود.

رئیس سازمان بسیج رسانه گیلان با تأکید بر اینکه اصحاب رسانه نباید اجازه تحریف واقعیت به دشمن بدهند، تصریح کرد: جشنواره حریم رسالت در نخستین تجربه خود مورد تحسین سایر بانوان استان‌های کشور قرار گرفت و موجب شد گیلان دبیرخانه این جشنواره را برپا و امسال دومین جشنواره ملی را برگزار کند.

وی با بیان اینکه جشنواره حریم رسالت چهار هدف عنده دارد، گفت: بروز توانمندی‌های بانوان رسانه‌ای در حرفه خبر، ایجاد بستر رسانه‌ای برای روایت دستاوردهای زنان در عرصه‌های مختلف، ایجاد بستر برای ثبت خاطرات در حوزه توانمندی‌های زنان برای سدسازی و پژوهش و معرفی رسانه‌ای زن در طراز انقلاب برای معرفی به نسل آینده و معرفی بانوان موفق از اهداف این جشنواره است.

پارسال با اشاره به هشت محور دومین جشنواره ملی رسانه‌ای حریم رسالت تصریح کرد: زن در جهان اسلام، زن، اشتغال، کارآفرینی، حجاب زن مسلمان در کاهش ناهنجاری‌ها، نقش زنان در گفتمان‌سازی انقلاب اسلامی و نقش زن در استحکام خانواده، زن در رسانه‌های غربی و تببین جایگاه زن در غرب و اسلام و نیز الگوی سوم زن مسلمان و افتخار آفرینی زنان مسلمان در میادین بین‌المللی از محورهای مهم این جشنواره هستند.

به گفته رئیس سازمان بسیج رسانه گیلان گزارش تحقیقی و تحلیلی، گزارش خبری، یادداشت، مصاحبه، سرمقاله، موشن گرافی، کلیپ، عکس، فیلم، مستند و پادکست از ۱۱ قالب خبری به منظور شرکت در جشنواره حریم رسالت هستند.

پایان پیام/۸۴۰۰۸

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://news.souma.ir/?p=12493

اخبار مرتبط:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *