سه شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۳

با حضور جمعی از مسئولین و دانشجویان:

مراسم عزاداری شهادت آیت الله رئیسی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت

مراسم عزاداری خادم الرضا سید ابراهیم رئیسی و همراهانش به همت بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت و با حضوررئیس و جمع کثیری از مدیران و دانشجویان این واحد دانشگاهی در حسینیه دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت برگزار شد.

به گزارش روخان، مراسم عزاداری خادم الرضا سید ابراهیم رئیسی و همراهانش به همت بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت و با حضوررئیس و جمع کثیری از مدیران و دانشجویان این واحد دانشگاهی در حسینیه دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت برگزار شد.

حجت الاسلام والمسلمین سید حسینعلی گلمیرزاده از کارشناسان پژوهش سازمان تبلیغات اسلامی استان گیلان در این مراسم با عرض تسلیت شهادت آیت الله سید ابراهیم رئیسی، گفت: یکی از مهمترین ارکان ایران اسلامی، رئیس دولت است که به اتفاق گروهی از همراهانش در چنین حادثه‌ای، مصیبت بزرگی را به قلب نازنین حضرت بقیه الله ، رهبری معظم انقلاب و مردم ایران اسلامی وارد کرد.

وی ادامه داد: راه‌هایی که می‌تواند انسان را عزیز و محبوب کند تا انسان به عزتی برسد که اولا اگر به جایی رسید در وی تغییری ایجاد نگردد و همچنین داشتن عمل صالح که تلاش کند در هر جا و پست و مقامی که قرار میگیرد بتواند از خود یک عمل صالح و شایسته به یادگار بگذارد و اگر پست و مسئولیتی را که امانتی بیش نیست به آن افتخار کنیم باید خدمتگذار باشیم و کارهای ماندگار انجام دهیم تا نام نیک از خود بجا بگذاریم و بخاطر ایمان و عمل صالحی که در جهت عمل به وظیفه خود انجام داده ایم ،خدای متعال محبتی را در دل مردم قرار خواهد داد و امروز شاهد آن هستیم که با همه دشمنانی که کشور ما امروز دارد، کشورهای فراوانی بخاطر این حادثه ناگوار چه عزای عمومی اعلام کردند و یا پیام دادند ،بخاطر ایمان و عمل صالحی است که اگر انسان به این ایمان و عمل صالح توجه کند قطعاً به این مقام خواهد رسید و این مقام یعنی جزئی از مردم و مردم دوستش دارند.

گلمیرزاده تصریح کرد: اگر بخواهیم در پیشگاه خداوند متعال و مردم عزت داشته باشیم باید به چند نکته توجه کنیم . نکته اول این بود شهید رئیسی و عزیزان و همراهان گرانقدرشان دارای عزت والایی نزد مردم بودند و همانطور که در رسانه ها پخش شد مردم چه عرض ارادتی را نشان دادند که همه این ارادت ها، نشان از جایگاه والای آنها در نزد مردم است وخدای متعال در قرآن مجید می فرماید که اگر میخواهید به این مقام برسید راه‌هاش یک عبادت، بندگی و خدا محوری است و اگر خدا محوری در زندگی ما باشد و اگر خدا را فقط بندگی کنیم، برده دیگران نمی شویم . برده دیگران مطمئن باشیم اگه بندگی خدا نکنیم ، باید بردگی شیطان را کنیم خصوصا در دانشگاهی که مرکز علم است و یکی از مراکزی که باید نسل‌هایی را تربیت کند که آینده این مملکت، تعلق به این جوانان دارد باید به این نکات سبک زندگی توجه ویژه داشته باشیم.

وی همچنین خاطر نشان کرد: سبک زندگی دینی باید در رتمام شئونات زندگی وارد شود و دشمن بر آن است که تغییراتی را در این سبک دینی ایجاد کند و در این خصوص وظیفه ما سنگین تر و حساس‌تر خواهد شد..یکی از ویژگی های مرحوم آقای آیت الله رئیسی توسلش بود ، یعنی می‌شود انسان هم رئیس جمهور مملکت شود ، هم یک مومن و عابد و یک عارف هم بشود ؟ یعنی می توان هم سیاسی بود و هم عرفانی بود و عملاً ما دیدیم در زندگی حضرت امام (ره) و عالمان دینی و امروزه رهبری انقلاب ویژگی‌های ایشان، توسل بود ، چه بسا در ماموریت های سنگین این شهید بزرگوار، نماز شبش نافله شد. رئیس جمهور ما چنین رئیس جمهوری بود خدا را شکر میکنیم که مسئولین تراز اول نظام، به این شکل تربیت شده اند . در خدمت به مردم ما چنین رئیس جمهور رو از دست دادیم . در تلاش ایشان ، مردمی بودن ، با مردم بودن و باور به مردم ، زبانزد بود.

همچنین در ادامه این مراسم که با مداحی یک از مداحان اهل بیت همراه بود حاضرین به عزاداری شهید راه خدمت، آیت الله سید ابراهیم رئیسی و همراهانش پرداختند.

انتهای پیام/

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://news.souma.ir/?p=78510

اخبار مرتبط:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *