سه شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۳

یک ملت چشم انتظار برد ایران

نوجوان فوتبال دوست گیلانی نیز که حس خوب برد ایران در مقابل تیم ملی ژاپن را با حرارتی وصف ناشدنی در مدرسه برای معلمان خود بازگو می‌کرد، در گفتگو با خبرنگار ورزشی روخان گفت: ما تیم قوی هستیم و توانستیم در مقابل تیم ژاپن پیروز شویم.

به گزارش روخان، این روزها که نام ایران و ایرانی در دنیا طنین انداز است و پرچم ایران به واسطه همت و غیرت شیربچه های تیم ملی ایران در دنیا طنین انداز شد و قلب های ایرانیان بار دیگر به هم گره خورده است، شعار «این تیم شیرانِ یا علی مدد» تماشاگران و دعای ملت ایران برای تکرار برد شیرین در میدان مسابقه ورزشی، قوت بخش اراده و همت فوتبالیست های ایرانی شده تا بار دیگر با اتحاد و همبستگی و شجاعت مثال زدنی خود در مقابل تیم کشور میزبان که دلخوش به ظرفیت میزبانی خود است، قدرت خود را به رخ دنیا بکشند و ایرانیان را ذیل پرچم سه رنگ ایران اسلامی جمع کنند.

شهد شیرین برد ورزشکاران ایرانی

محمد رضا ایمان زاده شهروند گیلانی که در صفحات مجازی و گعده های کاری و دوستانه و خانوادگی خود همچون کارشناسان فوتبال برتر «آنالیز» لحظه به لحظه خود را با شور و شوق وصف ناشدنی به سمع و نظر مخاطبین مجازی و حقیقی خود می رساند از اهمیت تلاش بازیکنان ایرانی می گوید که برد شیرین ایران در مقابل ژاپن بار دیگر چهره حقیقی جوان ایرانی را با شعار «ما میتوانیم» به دنیا معرفی کرده است.

وی با بیان اینکه بازی ایران با قطر به عنوان کشور میزبان بازی حساسی است که نیازمند تمرکز و برنامه ریزی کادر تیم ملی ایران است که بی شک تدابیر اندیشیده شده است، گفت: امروز ورزشکاران ایرانی در قطر نیازمند انرژی مثبت، هموطنانشان از سرتا سر دنیا هستند تا بار دیگر پرچم ایران را در دنیا به اهتزاز در بیاورند.

این فعال فرهنگی و ورزشی با ابراز امیدواری از نتیجه برتر ایران در مقابل قطر گفت: برتری فنی تیم ملی ایران غیر قابل انکار است و امیدواریم بازیکنان تیم ملی ایران با اتحاد و همبستگی و با توکل بر خدا بتوانند شهد شیرین برد در این میدان را برای مردم ایران تکرار کنند.

«بچه ها متشکریم»

امیر جوادزاده نوجوان فوتبال دوست گیلانی نیز که حس خوب برد ایران در مقابل تیم ملی ژاپن را با حرارتی وصف ناشدنی در مدرسه برای معلمان خود بازگو می‌کرد، در گفتگو با خبرنگار ورزشی روخان گفت: ما تیم قوی هستیم و توانستیم در مقابل تیم ژاپن پیروز شویم.

وی با ابراز امیدواری از برد تیم ملی ایران در مقابل با تیم قطر گفت: شاید قطر بابت تماشاگران خود در ورزشگاه انرژی و انگیزه بیشتری برای برد داشته باشد اما تیم ملی ایران می دانند که ما نوجوانان چقدر دوستشان داریم و منتظر برد آن ها هستیم به آن ها می‌گویم «بچه ها متشکریم»

این دانش آموز گیلانی که از آرزوی خود برای ورد به تیم ملی می گوید با اشاره به اینکه هنرنمایی علیرضا جهانبخش در بازی با ژاپن را خیلی دوست داشته است، افزود: قطعا شاهد بازی جذابی در مقابل قطر هستیم برای فوتبالیست های ایرانی دعا میکنیم.

ایرانیان حاضر در قطر

در کنار دعاهای خیر و همراهی قلبی مردم ایران در این صحنه حساس ورزشی، عده ای از هموطنان نیز برای تشویق فرزندان ملت ایران در صحنه ورزشی، خود را به قطر رساندند و نوای «ایران ایران» را طنین انداز کردند تا یار دوازدهم تیم ملی خود باشند از این رو به کمک خبرنگاران اعزامی خبرگزاری ها به قطر گفتگوهای با تعدادی از تماشاگران ایرانی حاضر در قطر داشتیم و از دلایل حضور آنان در این آوردگاه ورزشی پرسیدیم.

تماشاگران یار دوازدهم تیم ملی

رضا عاشور پور تماشاگر ایرانی حاضر در قطر که از قضا میگوید اصالتا گیلانی است در گفتگو با خبرنگار اعزامی به قطر گفته که ورزشکاران ایرانی با تشویق هواداران ایرانی انگیزه و قدرت مضاعف می‌گیرند، گفت: تماشاگران یار دوازدهم فوتبال ایران هستند و من همراه دوستان، خود را به این عرصه رساندیم تا در کنار تلاش فوتبالیست ها ما نیز سهمی در انتقال این حس خوب باشیم.

این تماشاگر گیلانی حاضر در قطر با بیان شور و شعف حاکم بر این کشور گفت: بنا به گفته بازیکنان تیم ملی، بحث تکنیک و تاکتیک و فعالیت های فنی یک طرف قرار دارد اما بخش اعظم این میدان این است که ما «با قلبمان بازی میکنیم»

وی با بیان اینکه فوتبال مولفه‌هایی چون روحی، جسمانی و تاکتیکی را همراه خود دارد، افزود: تماشاگران با همراهی تیم ملی فوتبال می‌توانند مولفه روحی آنان را در قالب یاز دوازدهم ارتقا ببخشند و با همراهی خود نماینده میلیونها قلب ایرانی در این صحنه باشند.

عاشورپور با اشاره به اینکه بازیکنان در وسط بازی به تماشاگران اشاره می‌کنند که تشویق خود را افزایش دهید چرا که عامل مهمی در ایجاد انگیزه برای بازیکنان است، گفت: تماشاگران در بازی ایران و ژاپن سنگ تمام گذاشتند و بازیکنان نیز با انگیزه و توانمندی یک ملت را خوشحال کردند.

فریاد ایران ایران تماشاگران صدای قلب های ملت ایران

اکبر پورعلی دیگر تماشاگر ایرانی است که می گوید، «تماشاگران با همت و هیجان مضاعف شور ایرانی را در ورزشگاه ایجاد می کنند و با فریاد ایران ایران خود، بی تردید انرژی و انگیزه مضاعفی به فوتبالیست ها می بخشند.

وی در ادامه گفت: در بازی قطر اگرچه تیم روبه روی ایران از ظرفیت میزبانی برخوردار است اما تیم فوتبال ایران می‌دانند که میلیونها ایرانی منتظر برد شیرین آنها هستند، واین خود بهترین انگیزه است.

حضور تماشاگران و دعای ملت ایران

شهرام آقایی پور نیز می گوید: اثر حمایت مردم ایران و تماشاگران روی بازی فوتبالیست ها اثری مستقیم دارد چرا که منجر به این می شود که بازیکنان با روحیه بالاتر بازی کنند، حضور گرم تماشاگران و دعای ملت ایران منجر به نشاط و انگیزه بیشتری در این سری از مسابقات شده است.

انتهای خبر/

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://news.souma.ir/?p=76431

اخبار مرتبط:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *