سه شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۳

گیلان پایتخت رسانه‌ای بانوان کشور/ دبیرخانه دائمی جشنواره «حریم رسالت» افتتاح شد

آیین رونمایی استانی پوستر دومین جشنواره رسانه ای بانوان حریم رسالت با حضور مسئولان استانی برگزار شد.

به گزارش روخان، سرهنگ مهدی پارسا در مراسم رونمایی استانی از پوستر دومین جشنواره رسانه‌ای بانوان«حریم رسالت» و آغاز به‌کار دبیرخانه دائمی این جشنواره ملی در استان گیلان اظهار داشت: موج‌سواری دشمنان در قالب یک تهاجم شدید رسانه‌ای علیه جمهوری اسلامی در ماه‌های گذشته و استفاده ابزاری از نقش زن ایرانی نشان‌ از اهمیت حوزه رسانه دارد که باید بیشتر مورد توجه باشد.

رییس سازمان بسیج رسانه استان گیلان با بیان اینکه ۵۴ درصد جمعیت رسانه این استان را بانوان تشکیل می‌دهند گفت: جشنواره رسانه‌ای بانوان با عنوان “حریم رسالت” سال گذشته در گیلان برگزار شد و بانوان رسانه‌ای استقبال خوبی از این جشنواره داشتند.

پارسا با اشاره به ارائه هزار و ۲۲ اثر به دبیرخانه جشنواره حریم رسالت در سال گذشته و شرکت فعالان رسانه از ۱۱ استان کشور در این جشنواره گفت: جشنواره حریم رسالت برای دومین سال متوالی به میزبانی گیلان برگزار و دبیرخانه دائمی این جشنواره نیز در استان گیلان راه‌اندازی می‌شود.

وی با بیان اینکه استان گیلان به‌عنوان قطب رسانه‌ای بانوان کشور معرفی شده است ابراز داشت: امیدواریم در این رویداد بزرگ رسانه‌ای بتوانیم از ظرفیت تولید محتوای بانوان رسانه‌ای جهان اسلام بهره‌‌مند شویم.

همه برای مقابله با ویروس بی‌عفتی در جامعه به‌پا خیزند

مسئول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه قدس گیلان نیز در این مراسم با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب مبنی بر اینکه “حقایق جامعه اگر روایت نشود، دشمن روایت خواهد کرد” اظهار داشت: دشمنان همواره اقدام به خبرپراکنی و خبرسازی می‌کنند تا به فضای خانواده‌ها و جامعه لطمه وارد کنند.

حجت‌الاسلام احسان‌الله محمدی با بیان اینکه در زمان شیوع کرونا، یک ترس همگانی ایجاد شده بود و همه احساس خطر می‌کردند گفت: امروز هم ویروس بی‌عفتی در جامعه خطرساز است و همه باید برای مقابله با این ویروس به‌پا خیزند.

وی با اشاره به نقش اصحاب رسانه در راستای جهاد تبیین، روشنگری و مقابله با ناهنجاری‌ها تصریح کرد: اصحاب رسانه امروز نقش و رسالت مهمی در جهت آگاه‌سازی، مقابله با سیاه‌نمایی دشمن و کاهش معضلات اجتماعی دارند.

گیلان به‌عنوان پایتخت رسانه‌ای بانوان کشور معرفی شد

رییس سازمان بسیج رسانه کشور نیز در این مراسم به صورت ارتباط تصویری در گفت‌وگو با خبرنگاران گیلان اظهار داشت: برنامه‌ریزی برای برگزاری اولین دوره از جشنواره رسانه‌ای حریم رسالت توسط استان گیلان و با همت سازمان بسیج رسانه انجام شد و خوشبختانه با استقبال خوبی از سوی بانوان رسانه‌ای مواجه بودیم.

مرتضی کارآموزیان با بیان اینکه گیلان به عنوان پایتخت رسانه‌ای بانوان کشور معرفی شد افزود: فعالان عرصه رسانه با توجه به فرامین رهبر معظم انقلاب، رسالت مهمی در زمینه جهاد تبیین بر عهده دارند.

وی جهاد تبیین، جهاد خدمت و امیدآفرینی را جزو مهم‌ترین محورهای جشنواره حریم رسالت دانست و بیان کرد:‌ امیدواریم این جشنواره نیز همچون جشنواره ابوذر و سایر جشنواره‌های کشور در تولید محتوای خوب و اثربخش برای ایران مقتدر و جهان اسلام موثر باشد.

گیلان قطب رسانه‌ای بانوان کشور

مینا بیابانی نیز در این مراسم به صورت ارتباط تصویری در گفت‌وگو با خبرنگاران گیلان اظهار کرد: توجه به نقش آفرینی اجتماعی زنان در کنار نقش همسری و مادری، از مولفه‌های مهم توجه به الگو ایرانی اسلامی در مسیر ایجاد تمدن نوین اسلامی است.

وی با اشاره به تاکید رهبر معظم انقلاب در باره جایگاه اجتماعی بانوان گفت: رهبر معظم انقلاب بانوان را تاریخ ساز و معمار جامعه دانسته و اهمیت حضور و نقش اجتماعی آنان را انکار ناپذیر می‌دانند.

رئیس سازمان بسیج جامعه زنان کشور با بیان اینکه اصحاب رسانه به عنوان افسران جنگ نرم در صف مقدم مبارزه با جریان تحریف هستند، گفت: بیش از نیمی از جمعیت رسانه‌ای کشور از آن بانوان است و این مهم نشان از اهمیت توامان دو نقش بانوان در آگاهی بخشی جامعه و اهمیت نقش رسانه در عصر جهاد تبیین است.

وی با اشاره به برگزاری اولین جشنواره ملی رسانه‌ای بانوان با عنوان حریم رسالت در استان گیلان در تیرماه ۱۴۰۱ گفت: با توجه به ظرفیت ایجاد شده در استان گیلان برای اجرای جشنواره رسانه‌ای بانوان، گیلان به عنوان قطب رسانه‌ای بانوان کشور انتخاب شده و دبیرخانه دائمی جشنواره رسانه‌ای بانوان حریم رسالت به استان گیلان اعطا شد.

انتهای پیام/

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://news.souma.ir/?p=12382

اخبار مرتبط:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *