سه شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۳

شبستان آستان مقدس فاطمه اخری افتتاح شد

به گفته مدیرکل اوقاف گیلان، برای افتتاحیه شبستان امام رضا (ع) آستان مقدس حضرت فاطمه اخری حدود هفت میلیارد و ۶۷۰ میلیون تومان هزینه شده است.

به گزارش خبرنگار فارس از رشت، حجت الاسلام ستار علیزاده امروز در آئین افتتاحیه شبستان امام رضا (ع) آستان مقدس حضرت فاطمه اخری با اشاره به اینکه اداره اوقاف با رویکرد اجتماعی در حال انجام کار است، اظهار کرد: به حمدالله برگزاری برنامه‌های تربیت محور برای کودکان و نوجوانان، کارگاه‌های عفاف و حجاب، برگزاری محافل قرآنی هفتگی و ماهانه، ترتیل خوانی هر روز در ماه مبارک رمضان بخشی از کارهای فرهنگی مؤثر است که از دغدغه‌های رهبری بوده، که با همکاری هیئت‌ها و گروه‌های جهادی و حضور فعال بیش از ۷هزار نفر در این مکان صورت گرفته است.

وی با اشاره به تخصیص بودجه برای بهره‌برداری از افتتاح این شبستان گفت: حدود هفت میلیارد و ۶۷۰ میلیون تومان هزینه‌های عمرانی این پروژه بود.

مدیرکل اوقاف استان گیلان با اشاره بر بودجه فرهنگی و عمرانی برای انجام برنامه‌های پیش‌‌رو بیان کرد: مجموع هزینه‌های فرهنگی و عمرانی در حرم حضرت فاطمه اخری ۱۶ میلیارد است که ۱۴ میلیارد آن از سازمان برنامه بودجه کشور و ۴۰۰ میلیون سازمان برنامه و بودجه استان، تامین شد و حدود یک میلیارد و نیم از بودجه‌های مربوط به نمایندگان مجلس متحمل شدند و سایر مبالغ هم از لطف و حمایت خیرین استان بوده است.

علیزاده با اشاره به مشارکت جهادی طرح توسعه حرم به خصوص تلاش‌ها و کمک سپاه تصریح کرد: برنامه آزادسازی اطراف حرم، طرح جامعی است که جزو مطالبات مردمی هم بوده و ما به کمک همه‌ نهادهای مربوط همانند تلاش‌های سپاه در طرح تغییر کاربری نیازمندیم تا صحن جامع حرم را آنگونه که در شأن زائران باشد، توسعه دهیم.

مسؤول بسیج سازندگی گیلان نیز با اشاره بر کارهای عمرانی صورت گرفته در حرم فاطمه اخری اظهار کرد: به لطف خدا و با همت جهادگران و کار جمعی مهندسین در یکسال اخیر کار‌های خوبی صورت گرفت که بیانگر است اگر کار جهادی توام با همدلی و همراهی یکدیگر باشد میتوان شاهد نتیجه‌های رضایت بخش بود.

وی با تاکید بر کارهای شبانه‌روزی در انجام پروژه شبستان حرم فاطمه اخری گفت: امروز در استان شاهد کارهای عظیمی هستیم، تلاش‌های شبانه‌روزی صورت گرفته در این مجموعه برگرفته از خدمت صادقانه‌ای است که از سفارش‌ها و تاکیدات معصومین ما است.

احمد ابراهیمی با بیان اینکه بسیج سازندگی در حوزه مساجد عملا کار می‌کند و شعار نمی‌دهد، تصریح کرد: هدف ما ساخت و تعمیر و بروزرسانی مساجد در سطح استان است و اینگونه که ما امکانات لازم و هزینه‌های مورد نیاز را به پیمانکار می‌دهیم و در سریع‌ترین زمان ممکن هم شاهد نتیجه مثبت کار هستیم که در مقابل آن مردم با حضور گرم و پررنگ خود رونق بخش مساجد‌ها هستند.

مسؤول بسیج سازندگی گیلان با بیان اینکه به همکاری تمامی نهاد‌ها برای بهره‌برداری بیشتر و بهتر در پروژه حرم فاطمه اخری نیازمندیم، افزود: کار در این مجموعه بدون پیمانکار بوده و مهندسین و گروهای مختلف به صورت جهادی کار را در دست گرفتند، امیدواریم با کمک نهادهای فرهنگی و همت مسؤولان با یاری همدیگر ظرفیت خدمت به مردم را بالا ببریم و به کارها سرعت بیشتری ببخشیم.

پایان پیام/۸۴۰۰۸

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://news.souma.ir/?p=12353

اخبار مرتبط:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *