سه شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۳

پلمب ۵ واحد صنفی گیلان به علت عدم رعایت عفاف و حجاب

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان گیلان از برخورد قاطع با بی حجابی در حوزه صنفی خبر داد و گفت: بیش از ۵ واحد صنفی در رشت به علت عدم رعایت عفاف و حجاب پلمب شدند.

به گزارش روخان، تیمور پورحیدری در گفتگو با خبرنگاران اجرای مصوبات کمیسیون نظارت و ماده ۱۷ قانون نظام صنفی را تکلیف کلیه صنوف استان دانست و اظهار داشت: کلیه اصناف و بازاریان مکلف به اجرای قوانین و مقررات جاری کشور هستند با هرگونه هنجارشکنی قاطعانه برخورد خواهد شد.

وی طرح برخورد با تخلفات صنفی و رفتارهای هنجارشکنانه را جدی و مستمر توصیف و تاکید کرد: پلمب و جریمه واحدهای صنفی اساساً مطلوب نظر ما نیست و قطعاً باعث خسارت مالی و معنوی کسبه و اصناف در بازار خواهد شد ولی به عنوان یک نهاد نظارتی در صورت مشاهده تخلفات مشهود و عینی مکلف به برخورد قانونی هستیم.

دکتر پورحیدری فعالیت ۵ واحد پلمب شده صنفی با نصب بنر را در زمینه های متعدد را در راستای اجرای مصوبه کمیسیون نظارت مرکز استان در روز چهارشنبه ۹ فروردین اعلام کرد و گفت: متصدیان خدمات در واحدهای صنفی در زمینه های عینک فروشی، پیتزا، قهوه فروشی، ابزار یراق و اسباب بازی فروشی نسبت به هنجارهای اجتماعی حجاب و عفاف بی‌توجه بودند که منجر به پلمب واحد‌های مذکور شد.

مدیرکل صمت گیلان از صاحبان مشاغل و صنوف، رعایت عفاف و حجاب را مطالبه و تصریح کرد: مدیران واحد های صنفی، پرسنل فعال در محل کسب خود را به درستی مدیریت نموده و نسبت به رعایت مقررات و قوانین جاری کشور حساس و متعهد باشند تا بازاری آرام و بدور از معضلات اجتماعی را در سال جدید شاهد باشیم.

انتهای پیام/

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://news.souma.ir/?p=12238

اخبار مرتبط:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *