سه شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۳

امام‌جمعه رشت: آب برای کشاورز گیلانی باید یارانه‌ای شود/نگاه صرف به ضعف‌ها، نگاهی ارتجاعی است

امام جمعه رشت با اشاره به اهمیت کشاورزی در گیلان و لزوم توجه ویژه مسئولان به کشاورزان گفت: آب برای کشاورز گیلانی باید یارانه‌ای محاسبه شود تا کشاورزان گیلانی حداقل در این حوزه دغدغه نداشته باشند.

به گزارش روخان، آیت‌الله رسول فلاحتی در آئین عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته رشت در مصلی این شهر با گرامیداشت اعیاد شعبانیه و روز پاسدار، جانباز و آزادگان سرافراز اظهار کرد: حاج قاسم سلیمانی عزیز از بزرگ پاسدارانی است که عزیز دل ملت و ایران اسلامی است.

وی با اشاره به فرمایشات سودمند رهبر معظم انقلاب با مردم آذربایجان و خبرگان رهبری افزود: فرمایشات فنی، هوشمندانه و حکیمانه رهبری موجب می‌شود که بسیاری از اهالی فن و قلم در دنیا به سخنان ایشان توجه کرده و متحیرانه روی آن مانور دهند.

خطیب جمعه رشت با بیان اینکه رهبری فرمودند که در  اقتصاد، تورم و مباحث اداری ضعف‌های داریم که باید برطرف شود، گفت: از یک طرف باید دستاوردها و پیشرفت‌ها را ببینیم و از طرف دیگر ضعف‌ها را هم دیده و برطرف کنیم و این ۲ نگاه توأمان یعنی توان جبران ضعف‌ها و امید به رفع ضعف‌ها را داریم و این نگاهی انقلابی است.

به گفته امام‌جمعه رشت نگاه صرف به یأس‌ها و ضعف‌ها، نگاهی ارتجاعی است و نمی‌تواند منجر به تحول و رفع ضعف ها شود،گفت: همه کشورها ضعف‌هایی دارند اما امپراطوری رسانه‌ای دنیا آن ضعف‌ها را می‌پوشاند اما درعین حال خصوص ایران به دنبال ناامیدسازی هستند.

وی با اشاره به اینکه ایران در حوزه‌های مختلف از جمله طب و پزشکی پیشرفت‌های زیادی داشته است، افزود: ما باید تلاش کنیم که در برابر ضعف ها منفعل نشویم و ضعف‌ها و قوت ها هر دو را ببینیم و «درست نمایی» داشته باشیم تا ایجاد امید کند نه اینکه «درشت نمایی» کنیم  تا ناامیدی ایجاد شود.

خطیب جمعه رشت با اشاره به سه بازدید هفته گذشته خود از صدا وسیمای مرکز گیلان، زندان و مرکز هوافضا سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تصریح کرد: بازدید از هوا و‌فضای سپاه منجر به احساس غرور هر ایرانی می‌شود و دنیا از پهبادهای ایرانی به اعجاب واداشته شده و این‌ها ساخت جوانانی است که حتی جنگ را ندیده‌اند اما برای ایران سربلند اسلامی با تمام توان علمی قلم برمی‌دارند و اینگونه جمهوری اسلامی خاری بر گلوی و خاری بر چشم امریکاست.

فلاحتی با اشاره به بازدید چندساعته خود از زندان خاطرنشان کرد: نظم و‌انضباط و بهداشت در زندان مشهود است و زندانیان در آنجا زندگی می‌کنند اما در کل زندان برای انسان جای خوبی نیست که امیدواریم آنانی که سهواً در آنجا قرار گرفته آن فرجی حاصل شده تا آزاد شوند.‌

امام‌جمعه رشت با اشاره به وضعیت کشاورزی گیلان و توجه ویژه مسؤولان به کشاورزان افزود: آب برای کشاورزی گیلانی باید یارانه ای شود تا کشاورزان گیلانی در این حوزه دغدغه نداشته باشند.

پایان پیام/

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://news.souma.ir/?p=12187

اخبار مرتبط:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *