سه شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۳

حریم رسالت نشان‌دهنده ظرفیت بالای فرهنگی و نقش‌آفرینی موثر بانوان استان گیلان/گیلان قطب بانوان رسانه کشور است

مسؤول سازمان بسیج جامعه زنان سپاه قدس گیلان با اشاره به ظرفیت فرهنگی استان گیلان گفت: اجرای برنامه‌های فرهنگی از جمله جشنواره رسانه‌ای بانوان حریم رسالت که در سطح منطقه و بین‌الملل در حال اجراست نشان دهنده ظرفیت بالای فرهنگی استان گیلان و نقش آفرینی موثر بانوان می باشد.

به گزارش روخان، طاهره عاشوریان در همایش تخصصی عمل قرارگاهی با فرماندهان پایگاه مقاومت در آستانه‌اشرفیه با اشاره به نقش‌آفرینی بانوان در فعالیت‌های مختلف اجتماعی، فرهنگی و سیاسی اظهار کرد: زن، هم رکن خانواده است و هم در عرصه‌های سیاسی، اجتماعی، حکومتی، مشارکت اثرگذار و فعال دارد.

وی با بیان اینکه نقش زن، یک نقش تاریخ‌ساز و تمدن‌ساز است، افزود:برخلاف الگوی زن غربی، زن در الگوی سوم، توحیدمحور و است، از این رو، انقلاب اسلامی نگاهی نو و تحول‌آفرین را در موضوع زنان با عنوان الگوی سوم زن مسلمان تعریف کرد.

مسؤول سازمان بسیج جامعه زنان سپاه قدس گیلان با بیان اینکه در الگوی سوم زن مسلمان حرکت فردی، خانوادگی و اجتماعی، یک زن تراز انقلاب اسلامی هم‌راستا با مبانی اسلام است، افزود: مادر محور خانواده و جامعه است، در خانواده و نقش تربیت فرزند در خط مقدم بوده و در بالا بردن جایگاه اجتماع و جامعه نیز با ایفای فعالیت‌های اجتماعی خود نقش آفرین است.

وی با اشاره به میزبانی استان گیلان در برگزاری سومین جشنواره رسانه‌ای بانوان حریم رسالت بیان کرد: استان گیلان به عنوان قطب بانوان رسانه کشور، روایت زنان موفق ایران اسلامی را بر مبنای الگوی سوم زن مسلمان در دستور کار قرار داده است.

مسؤول سازمان بسیج جامعه زنان سپاه قدس گیلان با بیان اینکه پوستر ملی جشنواره حریم رسالت با حضور سردار حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در تهران رونمایی و پوستر استانی آن نیز با حضور سردار دامغانی، فرمانده سپاه قدس گیلان رونمایی که نشان‌دهنده اهمیت موضوع زنان می‌باشد، افزود: حریم رسالت بیانگر نقش‌آفرینی مؤثر بانوان در راستای الگو سوم زن مسلمان بوده و بانوان رسانه‌ای با قلم و حرفه خبری خود به روایت نقش زنان در جمهوری اسلامی می‌پردازند.

وی با اشاره به ظرفیت فرهنگی استان گیلان گفت: اجرای برنامه‌های فرهنگی ویژه بانوان درگیلان از جمله جشنواره رسانه‌ای بانوان حریم رسالت که در سطح منطقه و بین‌الملل در حال اجراست نشان‌دهنده ظرفیت بالای فرهنگی استان گیلان و نقش‌آفرینی موثر بانوان می‌باشد.

انتهای پیام/

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://news.souma.ir/?p=78564

اخبار مرتبط:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *